Banjo Jamboree 2017 / Čáslav / 16 – 17. června 2017


Banjo Jamboree 2017 se koná 16.- 17.6. v Čáslavi
Přátelé Banjo Jamboree a bluegrassu všeobecně,

45. ročník je za námi! Doufám, že jste ocenili, jak se nám podařilo zajistit trochu té vody, když už se koupaliště opravuje:-)

Děkujeme samozřejmě všem, kteří pomohli, i kdyby už jen tím, že přijeli a koupili si lístek. Doufám, že jste si to všichni užili alespoň tak jako já, a za rok se zase uvidíme.

Pokud máte nějaké zdařilé fotografie nebo videa, budeme rádi za odkaz. Pište na: tomas_ludvicek@seznam.cz, Tomáš už to sem umístí.

Pokud máte nějaký komentář, nabídku, návrh nebo něco podobného, pište prosím mně: brandejs.banjo@gmail.com

Poslední dobrá "banjojamborácká" zpráva je: Až do listopadu můžete poslouchat Banjo Jamboree z ČRo Olomouc! (Viz níže)

Hezké léto, za rok na viděnou!

Petr Brandejs
Předseda BAČR


KAPELY 2017Banjo Jamboree 2017 na Českém rozhlase Olomouc

Záznam části vystoupení všech zúčastněných kapel můžete poslouchat v uvedené dny a časy v pořadu Na cestě – v neděli od 13,00 hodin v premiéře na Čro Olomouc (v dosahu FM 106,8), v repríze následující pátek 03,04 hodin celoplošně na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu nebo online na internetu. Pokud nestihnete ani premiéru nebo reprízu, najdete zhruba hodinový záznam každého pořadu v audio archivu na webu Čro Olomouc:
http://hledani.rozhlas.cz/iRadio/?query=&reader=&stanice%5B%5D=Olomouc&porad%5B%5D=Na+cest%C4%9B

neděle 02.07., pátek 07.07. ALBUM, ACOUSTIC DEFORMATION, GOODWILL
neděle 16.07., pátek 21.07. POUTNÍCI, BG CWRKOT, G-RUNS & ROSES
neděle 30.07., pátek 04.08. COP, VĚTRÁCI, PRAŽCE
neděle 13.08., pátek 18.08. HONZA BICAN & SEŠLÍ PŘÁTELÉ, KROK, COUNTRY COCTAIL
neděle 27.08., pátek 01.09. FÁMY, BLUEREJ, DŘEVĚNÁ TRÁVA
neděle 10.09., pátek 15.09. NEW ALIQUOT, JIMMY BOZEMAN & LAZY PIGS, VRTÁCI
neděle 15.10., pátek 20.10. STOP TIME, BLACKJACK, SVAŤA KOTAS BAND
neděle 29.10., pátek 03.11. LUSATIAN GRASS, NOVÁ SEKCE, SUNNY SIDE
neděle 12.11., pátek 17.11. DAN WALSH, LLUÍZ GÓMEZ & BBB


K poslechu devíti hodin bluegrassu ve veřejnoprávním médiu vás zve za všechny produkční a techniky Čro Olomouc, kteří v Čáslavi pracovali a v olomouckém studiu pořad připravili do vysílání, Sandy Nosek.Děkujeme dobrovolníkovi Davidu Obdržálkovi za nahrání dílen na Banjo Jamboree 2017 a sladění obrazu se zvukem z mix pultu (od Ondry Kozáka). Dílny si tak v nebývalé kvalitě můžete připomenout zde.
Banjo Jamboree 2017 se koná 16.-17.6. v Čáslavi

Milí přátelé a příznivci dobré, tedy bluegrassové muziky,
program na letošní 45. ročník festivalu je definitivně hotový, najdete ho zde.

Připomínáme oblíbený program pro děti, sobotní koupání zdarma, dílny a všechny vyzýváme s večernímu jamování, ať už v budově koupaliště, nebo po programu v prostoru kolem pódia.

Banjisté - nezapomeňte se v sobotu společně vyfotit!

V sobotu od 15:00 proběhne v budově koupaliště valná hromada členů BAČR. Členství budete opět moci zaplatit ve štábu.

Na viděnou se těší

Předsednictvo BAČR spolu se všemi dalšími dobrovolníky
Banjista DAN WALSH - Banjo Jamboree 2017 se koná 16.-17.6. v Čáslavi DAN WALSH (Velká Británie)

Hostem letošní ročníku Banjo Jamboree bude britský zpěvák, skladatel, kytarista a zejména famózní banjista DAN WALSH, který vystoupí v pátek večer. V loňském roce byl nominován na cenu BBC Folk Award a patří mezi nejlepší banjisty ve Spojeném království. V letošním roce vydává s napětím očekávané album Verging On The Perpendicular, velmi příznivé kritiky získal i jeho předcházející projekt Incidents and Accidents.

Hudbu Dana Walshe je těžké zařadit, staví na základech britské, irské a americké lidové hudby, které propojuje svou brilantní hrou na banjo, hrané clawhammerovým stylem. Na koncertech nechybí ani naprosté hudební úlety, kombinované s živelností a humorem. To vše Danovi získalo tisíce fanoušků po celém světě.

Má za sebou úspěšná turné po Spojených státech, Kanadě, hrál v Německu, Norsku, na Novém Zélandu a slyšet ho mohli i fandové v Indii. Kromě sólových koncertů vystupuje i v cenami ověnčené skupině Urban Folk Quartet a spolupracuje s řadou umělců. Mezi nimi nechybí ani hráči na poněkud exotičtější nástroje, jako je speciální tahací harmonika concertina (Alistair Anderson) nebo indický nástroj sarangi (Suhail Yusuf Khan). Pro své muzikantské dovednosti je také vyhledávaným studiovým hráčem.

Velmi sympatická jsou Danova vystoupení v hospicích, nemocnicích, speciálních školách a domech s pečovatelskou službou po celé Velké Británii. Kromě toho samozřejmě hru na banjo vyučuje a to i prostřednictvím Skype. Je také jediným neamerickým banjistou, který je pravidelně zván jako pedagog na Midwest Banjo Camp v USA.

Více – včetně audio i video ukázek – lze najít na www.danwalshbanjo.co.uk

LLUIS GÓMEZ & Barcelona Bluegrass Band - Banjo Jamboree 2017 se koná 16.-17.6. v ČáslaviLLUIS GÓMEZ & Barcelona Bluegrass Band (Španělsko)

Dalším vzácným zahraničním hostem je španělský banjista Lluís Gómez a jeho Barcelona Bluegrass Band. Kapela, které dominuje pětistrunné banjo, hraje akustickou hudbu vycházející z lidové hudby, irských tradicionálů a blues. Banjo, doplněné o foukací harmoniku, kytaru a kontrabas je ve Španělsku čímsi ojedinělým a se svou muzikou slavila skupina úspěchy i na festivalech v Irsku, Velké Británii, Holandsku, Polsku nebo Francii. Kapela čerstvě natočila CD Dotze contes, které obsahuje vlastní skladby stejně jako bluegrassové standard. Na albu spolupracovala řada renomovaných umělců, jako Jean Marie Redon, Chris Luquette, Ron Cody nebo Jesse Brock.

Na Banjo Jamboree se představí: Lluís Gómez (banjo), hudebník, který zcela propadl kouzlu banja a strávil léta na cestách po USA, kde se učil od nejlepších banjistů. Získané poznatky zúročil ve své vlastní tvorbě a stal se ve své vlasti respektovaným muzikantem a žádaným studiovým hráčem. Vlastní hráčské postupy a metody vyučuje na banjových workshopech a přispívá do odborných časopisů v USA.

Joan Pau Cumellas (foukací harmonika), hráč mezinárodní úrovně, který hraje v řadě dalších souborů (Mr. Hurricane Band) a spolupracuje s mnoha dalšími umělci. Často nahrává hudbu k filmům nebo pro televizi, hraje výborně bluegrass i country, ale zároveň boří všechna zdánlivá omezení daná nástrojem.

Miguel Talavera (akustická a slide kytara, zpěv) je mistrem finger-pickingu a na mezinárodní úrovni spolupracuje s řadou umělců a kapel v oblasti blues, country a jazzu (Tableau de Blues, Men in Blue nebo Sultans of Swing). Je také vyhledávaným studiovým hráčem.

Maribel Sánchez (kontrabas) přenesla základy získané na klasické kytaře na kontrabas. Na turné doprovázela americké muzikanty (Bill Keith a Tom Corbett), hraje v několika skupinách a orchestrech různého zaměření a také vyučuje v hudební škole.

Více – včetně audio i video ukázek – lze najít na http://www.barcelonabluegrassband.com/

JIMMY BOZEMAN & The Lazy Pigs - Banjo Jamboree 2017 se koná 16.-17.6. v Čáslavi JIMMY BOZEMAN & The Lazy Pigs (USA/CZ)

Spojené Státy jako pravlast bluegrassu reprezentuje letos Jimmy Bozeman se svou kapelou The Lazy Pigs, americký písničkář, autor textů i hudby, kterou hraje déle než třicet let. Pochází z malého města Lake Charles v Louisianě. V této oblasti se odpradávna střetávalo mnoho hudebních žánrů – černošské (jižanské) blues, zydeco, apalačský cajun irských přistěhovalců, country, hillbilly, western-swing a další. Hudba Jimmyho Bozemana je všemi těmito žánry výrazně ovlivněna. Na cestě za hudbou procestoval spoustu míst, z Louisiany do Texasu a přes Mexiko a Řecko až do Prahy, kde se v roce 1991 usadil. S kapelami The Lazy Pigs a Band of Jakeys natočil již sedm alb.

Původně mezinárodní složení jeho doprovodné skupiny The Lazy Pigs se před několika lety vyprofilovalo z českých hudebníků, kapela hraje směs country, blues, cajun a western–swingu a vystupuje ve složení: Jimmy Bozeman – kytara, zpěv; Pepa Malina – housle, whistles, zpěv; Svatka Štěpánková – kontrabas, zpěv; Tomáš Vokurka – snare drum; Zdeňek Jahoda – mandolína.

Více – včetně audio i video ukázek – lze najít na

https://cs-cz.facebook.com/JimmyBozemanandTheLazyPigs/


V sobotu se budou konat obvyklé workshopy.

Festival moderují Sandy Nosek a Pavel Brandejs.

BJ bude opět nahrávat ČRo Olomouc.

Možnost stanování a sobotního koupání, občerstvení a jam sessiony.

Vstupenky budou v prodeji na místě.

Změna programu vyhrazenaTěšíme se na viděnou v Čáslavi 16–17. června!


Pátek 16. června

kapela

čas

Album

18:05

Acoustic De Formation

18:45

BlueRej

19:30

Poutníci

20:15

BG Cwrkot

21:05

Dan Walsh (Velká Británie)

21:50

G-Runs & Roses

22:45

COP

23:30

Sobota 17. června

kapela

čas

Větráci

10:05

Pražce

10:45

Honza Bican & Sešlí přátelé

11:25

Krok

12:05

Country Cocktail

12:45

Přestávka

13:30

Fámy

13:45

Goodwill

14:30

Dřevěná tráva

15:15

New Aliquot

16:00

Jimmy Bozeman & Lazy Pigs (USA/CZ)

16:45

Přestávka + focení banjistů

17:40

Vrtáci

18:00

Stop Time

18:45

Black Jack

19:30

Lluís Gómez & BBB (Španělsko)

20:15

Svaťa Kotas Band

21:15

Lusatian Grass

22:00

Nová Sekce

22:45

Sunny Side

23:30